Türkiye Sıcak Hava Dalgasının Etkisine giriyor!

Türkiye Sıcak Hava Dalgasının Etkisine giriyor!
11 Eylül 2017 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1 hafta boyunca ülkemizde sıcak hava dalgasının etkisine gireceği ve sıcaklıkların mevsim normallerinin 9 dereceye kadar daha yüksek seyredeceğini açıkladı.
Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre yarından (cuma) itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 31, İstanbul’da 33, Konya ve Afyonkarahisar’da 34, Ankara ve İzmir’de 35, Adana ve Antalya’da 36, Aydın ve Bursa’da 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 dereceye yükselmesi tahmin ediliyor.

Mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerimizde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sayfalar

Bu sitedeki haberlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.